Our website uses cookies.

Accept
Dodano: 30-06-2018 przez: Multi Targi.

Odpoczynek w trasie: A2B Online dba o swoich kierowców

Praca kierowcy TIR-a to nie jest łatwe zajęcie. Oprócz naturalnej przyjemności z jazdy i poznawania nowych miejsc to także praca mocno stresująca. Liczne kontrole drogowe różnych służb potrafią dać się we znaki. Nawet przymusowa, weekendowa pauza, jaka obowiązuje kierowców ciężarówek w Unii Europejskiej niesie sporo problemów. Bo co ze sobą zrobić przez dwa dni i jak zabezpieczyć TIR-a, często wartego wraz z ładunkiem setki tysięcy euro? Niektórzy przewoźnicy mają na to sposób. Firma A2B Online stworzyła specjalną bazę noclegową dla swoich kierowców. Jak taka baza wygląda i funkcjonuje spytaliśmy jej szefa i pomysłodawcę, Mateusza Minossora.

Mateusz Minossora

Mateusz Minossora

MultiExpos: Skąd pomysł na stworzenie bazy dla kierowców ciężarówek?
Mateusz Minossora: Gdy jakiś czas temu w unijnych przepisach o transporcie drogowym pojawił się zapis, że kierowcy ciężarówek nie mogą spędzać 45-godzinnej pauzy weekendowej w kabinach swoich samochodów, powstało pytanie: jak im zapewnić godziwe warunki odpoczynku? Standardowe hotele nie wchodzą w grę, bo nie tylko do wielu z nich nie ma możliwości aby dojechać do nich TIR-em. Trudno jest też znaleźć tak duże, a przy okazji strzeżone parkingi. Trzeba po prostu było o nich zadbać, czego efektem jest nasze działanie i baza w Holandii.

ME: Po wejściu tych przepisów pojawiły się głosy, że teraz przewoźnicy wynajmą kawałek pola przy autostradzie i postawią na nim baraki, aby tylko formalnie zapewnić swoim kierowcom godziwe warunki odpoczynku. Jak twoja firma poradziła sobie z tym wyzwaniem?
M. Minossora: Stworzyliśmy od podstaw bazę dla pracowników naszej firmy, która jest zlokalizowana w Holandii niedaleko Rotterdamu. Nasi kierowcy mają tam dogodny dojazd z większości międzynarodowych tras przecinających Holandię.

ME: Co można tam robić, oprócz noclegu oczywiście?
M. Minossora: Nasza baza to znacznie więcej niż nocleg. To właściwie takie małe centrum wypoczynkowe. Kierowcy mają do dyspozycji kuchnię z jadalnią, pralnię, w ogrodzie jest również miejsce na grilla. Dla aktywnych przygotowaliśmy dobrze wyposażoną siłownię. Jest także wybór dla amatorów gier zespołowych – na chętnych czekają piłkarzyki, stół do ping-ponga czy boisko do gry w kosza. Spokojniejszej rekreacji służy zaś sala telewizyjna i szerokopasmowy internet.

ME: A jak z bezpieczeństwem? Dziś w Europie bywa z tym różnie, to ważna kwestia!
M. Minossora: Cały teren naszej bazy wraz z parkingiem dla ciężarówek jest objęty stałym monitoringiem. Nasi kierowcy mogą czuć się naprawdę bezpiecznie i nie martwić się o swoje maszyny. Odpoczywają w świętym spokoju.

ME: Czy inne firmy też tworzą podobne obiekty dla swoich kierowców?
M. Minossora: Z tego co wiem to nieliczne i raczej o znacznie niższym standardzie.

ME. Czy baza jest dostępna także dla kierowców z innych firm?
M. Minossora: Flota naszej firmy – A2B Online – liczy ponad 50 ciężarówek, czyli zatrudniamy ponad stu kierowców i to dla nich powstała ta baza. W najbliższej przyszłości nie przewidujemy wynajmu innym firmom. Działamy dla siebie, bo takie jest zapotrzebowanie i chcemy dbać o własnych kierowców, by oni mogli dbać o firmę wypoczęci.

 


 

Tags: ,